BERLINBEN JÁRTAK DIÁKJAINK


Március 11-14 között Berlinben kirándultunk. Kora délután landolt a gépünk a Berlin-Brandenburg reptéren, ahonnan S-Bahnnal mentünk el a szállásunkra. Miután mindenki elfoglalta a szobáját, el is indultunk egy rövid, ámde nagyon izgalmas városnézésre kedvenc idegenvezetőnkkel, Varga Orsolya tanárnővel. A Berlini falat néztük meg és nagyon sok érdekes információt tudtunk meg a múltjáról, ami közelebb hozta hozzánk a 20. századi Németország történelmét.

Másnap a Reichstagban folytattuk városnéző túránkat, ahol audio guide-dal mentünk fel a kupolába, mely gyönyörű kilátást adott a városról. Következő állomásunk a tőle kb. 500m-re található Brandenburgi kapu volt, ami mára a béke és az egység nemzeti szimbólumává vált. Ezután szabadon nézelődhettünk a környékén, majd továbbmentünk a holokauszt-emlékműhöz, mely 2711 betontömbből áll. Köztük sétálva valamelyest megérezhettük azt a nyomasztó hangulatot, mely a korszakot jellemezte. Ezután még megnéztük a Checkpoint Charlie-t, mely átkelőhelyként szolgált annak idején. Napunk utolsó programja egy hatalmas, 5 emeletes könyvesbolt volt, ahol nem csak német, hanem rengeteg más nyelvű könyv is található.

Csütörtökön először az Alexander Platz-ra látogattunk el, ahol miután közösen megnéztük főbb látnivalóit, mindenki kedvére nézelődhetett és vásárolhatott. Ezután a múzeumszigetre mentünk, ahol a Neues Múzeumot néztük meg, ami Egyiptomi kincseknek ad otthont, köztük a híres Nefertiti szobornak is.

Utolsó napunkon tettünk egy kis kitérőt Potsdamba, mely egy Berlin mellett fekvő, gyönyörűszép város. Meglátogattunk az ott található Sanssouci kastélyt és a parkját, ami bár még felújítás alatt állt és készült a tavaszra, látszott, hogy milyen lenyűgözően szép lehet kivirágozva, így oda egyértelműen vissza szeretnénk még menni, hogy teljes pompájában is megnézhessük. Végül visszamentünk Berlinbe és megnéztük a Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirchet és a mellette lévő különleges kápolnát. A templom ma már csak látványosságként szolgál, ugyanis a második világháborúban lebombázták és nem restaurálták teljesen, hogy ez is emlékeztesse a németeket a múltjukra.

Végül elérkeztünk kirándulásunk utolsó helyszínére is, a KADEWE-be, amely egy luxus pláza. Itt is kedvünkre vásárolhattunk (volna ha milliomosok lennénk:)). Ezután könnyes búcsút vettünk a fővárostól és a reptér felé vettük az irányt.

Nagyon izgalmas és élménydús négy napban volt részünk, amiért hálásak vagyunk Varga Orsolya tanárnőnek, hogy megszervezte és Révész Enkratisz tanárnőnek, hogy elkísért és érdekes információkkal látott el minket. Egy élmény volt.

A beszámolót készítették: Tankó Eszter Sarolta és Szél Enikő 10. d osztályos tanulók.


Egyéb híreink

  • BERLINBEN JÁRTAK DIÁKJAINK

    BERLINBEN JÁRTAK DIÁKJAINK

    Március 11-14 között Berlinben kirándultunk. Kora délután landolt a gépünk a Berlin-Brandenburg reptéren, ahonnan S-Bahnnal mentünk el a szállásunkra. Miután mindenki elfoglalta a szobáját, el is indultunk egy rövid, ámde nagyon izgalmas városnézésre kedvenc idegenvezetőnkkel, Varga Orsolya tanárnővel. A Berlini falat néztük meg és nagyon sok érdekes információt tudtunk meg a múltjáról, ami közelebb hozta…

  • MCDONALD’S FAIR PLAY CUP

    MCDONALD’S FAIR PLAY CUP

    A McDonald’s Fair Play Cup egy közkedvelt, sok csapatot megmozgató labdarúgó torna, melynek őszi és tavaszi fordulójának összesített csoportmérkőzéseit iskolánk diákjai a III. helyen zárták. A mai napon az őszi lendület kissé alábbhagyott, de elégedettek voltunk a fiúk eredményével, mivel csak 1 ponttal csúsztunk le a továbbjutásról! Hálásak vagyunk Ales Patrik tanárjelölt úrnak a felkészítésért,…

  • MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA ALUMNI PROGRAM 2025/4. ELŐADÁS

    MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA ALUMNI PROGRAM 2025/4. ELŐADÁS

    A Mentális Lexikon előadás az MTA Alumni program kereteim belül zajlott, az előadó pedig Dr. Libárdi Péter volt. Az előadás egy elég érdekes témát érintett. Elmagyarázták, hogy a mentális lexikon az agyunkban lévő szótárat jelenti, ahová élete során minden ember elraktározza a tanult szavakat. Ez a szótároló rendszere az embernek születéstől halálig fejlődik. Ezt a…