BERLINBEN JÁRTAK DIÁKJAINK


Március 11-14 között Berlinben kirándultunk. Kora délután landolt a gépünk a Berlin-Brandenburg reptéren, ahonnan S-Bahnnal mentünk el a szállásunkra. Miután mindenki elfoglalta a szobáját, el is indultunk egy rövid, ámde nagyon izgalmas városnézésre kedvenc idegenvezetőnkkel, Varga Orsolya tanárnővel. A Berlini falat néztük meg és nagyon sok érdekes információt tudtunk meg a múltjáról, ami közelebb hozta hozzánk a 20. századi Németország történelmét.

Másnap a Reichstagban folytattuk városnéző túránkat, ahol audio guide-dal mentünk fel a kupolába, mely gyönyörű kilátást adott a városról. Következő állomásunk a tőle kb. 500m-re található Brandenburgi kapu volt, ami mára a béke és az egység nemzeti szimbólumává vált. Ezután szabadon nézelődhettünk a környékén, majd továbbmentünk a holokauszt-emlékműhöz, mely 2711 betontömbből áll. Köztük sétálva valamelyest megérezhettük azt a nyomasztó hangulatot, mely a korszakot jellemezte. Ezután még megnéztük a Checkpoint Charlie-t, mely átkelőhelyként szolgált annak idején. Napunk utolsó programja egy hatalmas, 5 emeletes könyvesbolt volt, ahol nem csak német, hanem rengeteg más nyelvű könyv is található.

Csütörtökön először az Alexander Platz-ra látogattunk el, ahol miután közösen megnéztük főbb látnivalóit, mindenki kedvére nézelődhetett és vásárolhatott. Ezután a múzeumszigetre mentünk, ahol a Neues Múzeumot néztük meg, ami Egyiptomi kincseknek ad otthont, köztük a híres Nefertiti szobornak is.

Utolsó napunkon tettünk egy kis kitérőt Potsdamba, mely egy Berlin mellett fekvő, gyönyörűszép város. Meglátogattunk az ott található Sanssouci kastélyt és a parkját, ami bár még felújítás alatt állt és készült a tavaszra, látszott, hogy milyen lenyűgözően szép lehet kivirágozva, így oda egyértelműen vissza szeretnénk még menni, hogy teljes pompájában is megnézhessük. Végül visszamentünk Berlinbe és megnéztük a Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirchet és a mellette lévő különleges kápolnát. A templom ma már csak látványosságként szolgál, ugyanis a második világháborúban lebombázták és nem restaurálták teljesen, hogy ez is emlékeztesse a németeket a múltjukra.

Végül elérkeztünk kirándulásunk utolsó helyszínére is, a KADEWE-be, amely egy luxus pláza. Itt is kedvünkre vásárolhattunk (volna ha milliomosok lennénk:)). Ezután könnyes búcsút vettünk a fővárostól és a reptér felé vettük az irányt.

Nagyon izgalmas és élménydús négy napban volt részünk, amiért hálásak vagyunk Varga Orsolya tanárnőnek, hogy megszervezte és Révész Enkratisz tanárnőnek, hogy elkísért és érdekes információkkal látott el minket. Egy élmény volt.

A beszámolót készítették: Tankó Eszter Sarolta és Szél Enikő 10. d osztályos tanulók.


Egyéb híreink

  • KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    Május 15-én került megrendezésre a Közép-pesti Katasztrófavédelmi Ifjúsági Nap keretein belül az általános és a középiskolák diákjainak katasztrófavédelmi versenye. A Zrínyi Gimnáziumot három, a 9. b osztályból jelentkező csapat képviselte. Tanulóink szabadidejükben készültek, aminek jelentősége különösen azért fontos, mert mindössze három hét alatt sikerült a szükséges ismereteket elsajátítani. Külön köszönet illeti a dr. Sztanek Endre…

  • MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    2026.05.26-án Dr. Arany Zsuzsanna – az MTA egyik köztestületi tagja – az MTA Alumni program keretében a Nyugat folyóiratról tartott előadást a Zrínyi Miklós Gimnáziumban több osztálynak. A tananyaghoz kapcsolódó előadás olyan érdekes tényeket tartalmazott, olyan fontos, érdekfeszítő ismereteket adott hozzá a tanórákon tanultakhoz, amelyek hasznosak lehetnek az érettségin is, de a 20. század első…

  • ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    Stumpf Milán 11. D osztályos tanulónk a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián az EGIS különdíját nyerte. Felkészítő tanár: Lukácsné Papp Csilla. Segítséget nyújtott Péntek Viktória és Vágány Balázs. Gratulálunk nekik!