Nem mindennapi élménnyel gazdagodtak a Budapest X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnázium kadétjai az ócsai kiképző bázison, ahol a Magyar Honvédség vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred Horváth János 1. Területvédelmi Zászlóaljának katonai alapfelkészítési programjába nyerhettek betekintést.
A 9-11. évfolyamos tanulók számos izgalmas és gyakorlatorientált foglalkozáson vehettek részt: kipróbálhatták a számítógépes kamikaze drónszimulátort, saját kezűleg reptethettek DIY típusú drónokat, valamint egy 4 állomásos airsoft pályán is bizonyíthatták ügyességüket és csapatmunkájukat.
A program során a 26 fős kadétcsapat megtekintette az éppen zajló harcászati foglalkozást és betekintést nyert a szerződéses katonák alapkiképzésének folyamatába is.
A nap remek hangulatban telt, a résztvevők pedig egyöntetűen úgy nyilatkoztak: szívesen csatlakoznak a jövőben is hasonló programokhoz.



