Április 10-én a belügyi és rendészeti képzés keretében a 9.B osztály közbiztonsági szakmai csoportjával, valamint a 12.B belügyi és rendészeti fakultációs csapatával látogatáson voltunk a OKF Tűzoltó Múzeumban. A tanulók először interaktív játékos formában megismerkedtek néhány olyan feladattal, ami a katasztrófavédelem szakmai tevékenységével kapcsolatos, így megtapasztalták, hogy nem is olyan egyszerű két összekötött kezű embernek kiszabadulnia, vagy egyszerű eszközökkel – ruhaszárító csipesz, fa spatula és kártyalakok – egy hidat építeni, ami elbír egy ásványvizes palackot.
A játékos ismerkedést követően egy színvonalas tárlatvezetés keretében megtekintettük a kiállított tárgyakat, eszközöket. A diákok ismeretet kaptak a tűzoltás, katasztrófák elhárításának történetéről, fejlődéséről egészen a római kortól napjainkig. A különböző eszközök, felszerelések rendkívül látványosan mutatják be ennek a hivatásnak a kialakulását, a különböző találmányok élet- és vagyonmentésben történő alkalmazását.
A kiállítás megtekintése után a Budapesti X. kerületi Tűzoltóparancsnokság munkatársai közreműködésével testközelből megismerhették a tanulók a különböző tűzoltó technikai eszközöket, vonuló gépjárműveket. Emellett színes és élményszámba menő történeteket (storykat) hallhattak a nap mint nap hivatásukat gyakorló tűzoltóktól.
Ezúton szeretném megköszönni Dániel Zoltánnak, a Dr. Sztanek Endre Alapítvány kuratórium titkárának, az Önkéntes Mentőcsoport parancsnokának a segítséget a látogatás megszervezésében.
Balázs László