SAKK DIÁKOLIMPIA DÖNTŐ


Május 31 és június 1 között került megrendezésre a sakk csapat VI. korcsoport diákolimpiai döntő Szombathelyen, ahol a rendkívül erős mezőnyben a 11. helyen zárt a X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnázium.

Az országos döntős csapat: Molnár Anna Regina (12.b), Pollák Réka Renáta (12.b) és Tvergyák Zita (9.b).

Gratulálunk!


Egyéb híreink

  • KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    Május 15-én került megrendezésre a Közép-pesti Katasztrófavédelmi Ifjúsági Nap keretein belül az általános és a középiskolák diákjainak katasztrófavédelmi versenye. A Zrínyi Gimnáziumot három, a 9. b osztályból jelentkező csapat képviselte. Tanulóink szabadidejükben készültek, aminek jelentősége különösen azért fontos, mert mindössze három hét alatt sikerült a szükséges ismereteket elsajátítani. Külön köszönet illeti a dr. Sztanek Endre…

  • MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    2026.05.26-án Dr. Arany Zsuzsanna – az MTA egyik köztestületi tagja – az MTA Alumni program keretében a Nyugat folyóiratról tartott előadást a Zrínyi Miklós Gimnáziumban több osztálynak. A tananyaghoz kapcsolódó előadás olyan érdekes tényeket tartalmazott, olyan fontos, érdekfeszítő ismereteket adott hozzá a tanórákon tanultakhoz, amelyek hasznosak lehetnek az érettségin is, de a 20. század első…

  • ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    Stumpf Milán 11. D osztályos tanulónk a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián az EGIS különdíját nyerte. Felkészítő tanár: Lukácsné Papp Csilla. Segítséget nyújtott Péntek Viktória és Vágány Balázs. Gratulálunk nekik!