ZRÍNYISEK A TELEXNÉL


Média faktosaink Dávidné Békés Izabella szervezésében betekintést nyerhettek a Telex szerkesztőségébe. A Telex Akadémia a Telex oktatóközpontja, ahol különböző képzéseken és workshopokon lehet részt venni azoknak, akik érdeklődnek a média különböző területei iránt. A nap első felében Everling-Beke Noémi az Idea Alapítvány magyar-média szakos tanára tartott interaktív foglalkozást, amivel a diákok közelebb kerülhettek a média világához. Megismerkedhettek az információ- és hírfogyasztási szokásokkal, a hírérték- hírválogatás szempontjaival, azzal, hogy mit is csinál egy újságíró, a közlő szándéka szerinti információtípusokkal és a tény és vélemény elhatárolásával.

A délután folyamán egy szerkesztőséget imitálva, különböző szerepekben próbálhatták ki diákjaink hogyan is működik egy szerkesztőség. A workshop témája a fűtés volt. A csapatot 4 csoportra osztották. Minden csapat kapott egy Telexes mentort, aki az adott területen dolgozik. Voltak újságírók, akik interjút készítettek az utcán sétáló emberekkel az adott témával kapcsolatban, majd pedig egy cikket írtak az elhangzottakból Iván-Nagy Szilvia segítségével. Őket kísérték a fotósok, akik Huszti István közreműködésével megfelelő illusztrációkat és portrékat készítettek az interjúalanyokról, majd pedig ezeket meg is szerkesztették újságba illően. A videósok az utca emberével készítettek interjút, melyet videóra vettek, amiben Simor Dániel segített. A social csapat pedig Tiktok tartalmat gyártott a Telex csatornájára, ők Krajnyák Lucával dolgoztak együtt. A gyakorlatias modul után bemutatták a csapatok munkáját.

Fantasztikus hangulatban telt ez a program is. Sok mindent megtudhattak tanulóink egy internetes hírportál működéséről és kulisszatitkairól. A Tiktok videó felkerül a Telex oldalára, amit megjelenés után mi is megosztunk.

A csoportképet készítette: Huszti István a többi képet pedig Dávidné Békés Izabella

A cikket írta: Németh Boglárka 10.a


Egyéb híreink

  • KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    KATASZTRÓFAVÉDELMI VERSENY

    Május 15-én került megrendezésre a Közép-pesti Katasztrófavédelmi Ifjúsági Nap keretein belül az általános és a középiskolák diákjainak katasztrófavédelmi versenye. A Zrínyi Gimnáziumot három, a 9. b osztályból jelentkező csapat képviselte. Tanulóink szabadidejükben készültek, aminek jelentősége különösen azért fontos, mert mindössze három hét alatt sikerült a szükséges ismereteket elsajátítani. Külön köszönet illeti a dr. Sztanek Endre…

  • MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    MTA ALUMNI PROGRAM 2026/6. ELŐADÁS

    2026.05.26-án Dr. Arany Zsuzsanna – az MTA egyik köztestületi tagja – az MTA Alumni program keretében a Nyugat folyóiratról tartott előadást a Zrínyi Miklós Gimnáziumban több osztálynak. A tananyaghoz kapcsolódó előadás olyan érdekes tényeket tartalmazott, olyan fontos, érdekfeszítő ismereteket adott hozzá a tanórákon tanultakhoz, amelyek hasznosak lehetnek az érettségin is, de a 20. század első…

  • ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS OLIMPIA

    Stumpf Milán 11. D osztályos tanulónk a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián az EGIS különdíját nyerte. Felkészítő tanár: Lukácsné Papp Csilla. Segítséget nyújtott Péntek Viktória és Vágány Balázs. Gratulálunk nekik!